„Wody szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew”- tak, parafrazując nieco słowa piosenki „Czerwonych Gitar”, najkrócej można opisać Ośrodek Wypoczynkowy „Nad Zatoką” należący do rodziny Sikorów i przez nich prowadzony. „Nad Zatoką” funkcjonuje od maja 2016 roku. Ośrodek jest malowniczo położony , jak sama nazwa wskazuje, nad zatoczką Zalewu Koronowskiego wśród sosnowego lasu w miejscowości Romanowo koło Koronowa. Zajmuje około pół hektara ogrodzonego terenu, na którym Goście maja zapewnione bezpieczeństwo i prywatność. Miejsce usytuowane z dala od ulicznego ruchu, miejskiego gwaru sprzyja wypoczynkowi i odprężeniu po trudach pracy czy codzienności. Przebywając tam, można usłyszeć i zobaczyć zwierzęta naszych lasów, np. dzięcioły, sarny, zające , lisy. Miejsce jest tak spokojne i zaciszne , ze założyła tam swoje gniazdo rodzina łabędzi, które właśnie wychowują młode. Zatoka jest też rajem dla wędkarzy– pływa tu przynajmniej pięć gatunków ryb: karp, okoń , lin, leszcz, szczupak. Do Ośrodka dotrzeć można samochodem, ale również dopłynąć jachtem – przy piaszczystej plaży znajduje się pomost, przy którym istnieje możliwość zacumowania łodzi.

Najważniejszym punktem Ośrodka jest stylowo urządzona restauracja, która zapewnia smaczne i niedrogie posiłki. Menu zawiera w ofercie zarówno popularne dania, np. kotlet schabowy , jak też takie, które połechcą bardziej wybredne podniebienia, np. zrazy z dzika z grzybami. Oczekując na danie główne , goście uraczeni zostają tzw. „czekadełkiem”, za które oczywiście nie płacą. W zależności od dnia jest to , np. : galat czy smalec domowy. Menu poza stałymi ,tradycyjnymi pozycjami, zmienia się też co tydzień. Uraczyć się też można kolorowym i pysznym drinkiem przygotowanym przez wykwalifikowanego barmana. Sala restauracyjna wraz z dołączonymi namiotami może pomieścić około stu osób – jest zatem przystosowana również do organizacji większych imprez okolicznościowych.

Dla tych , którzy chcą się w tym urokliwym miejscu zatrzymać na dłużej, właściciele przygotowali siedem nowych domków. W każdym znajduje się pokój oraz łazienka, wyposażona we wszystkie media . Gośćmi zajmuje się sympatyczna obsługa.Zapraszamy wszystkich , którzy łakną prywatności, smacznego jedzenia, miłej atmosfery, wypoczynku i kontaktu z naturą.